verze pro tisk

Dovolená na kolech: Jak vybrat horské kolo podle ceny?

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou na kolo a právě si jej hodláte pořídit, pak vás jistě bude zajímat, v jakých cenových relacích se aktuálně horská kola prodávají. I podle ceny lze do jisté míry vypozorovat, o jak kvalitní bicykl se bude jednat.

Nejlevnější horská kola a jejich výbava

Horská kola se nejlevnějších cenových relacích pohybují již od 2 tisíc korun. Obvykle je nabízejí různé velkoobchody. Od kola za dva či tři tisíce rozhodně nemůžete očekávat žádné zázraky. Jde o základní modely, které jsou vhodné spíše pro méně náročné zákazníky. Je potřeba počítat s tím, že jsou těžší, neboť u jejich konstrukcí nebylo využito nejmodernějších materiálů. Očekávejte také menší odpružení kol a tím pádem i menší pohodlí.

Kola pro náročnější

Na dovolenou, během níž budete trávit mnoho hodin v sedle, doporučuji vybrat spíše horská kola, která se pohybují v cenové relaci kolem 10.000 Kč. Ta jsou již obvykle vybavena odlehčenými rámy. Díky tomu je jízda pohodlnější a méně náročná i v obtížnějších a kopcovitějších terénech.

Nejdražší varianty horských kol

Zkušení cyklisté již sáhnou po horských kolech, jejichž cena se pohybuje kolem 20 tisíc korun. Zde se již dá hovořit o zcela optimálních vlastnostech, lehké a přesto pevné konstrukci, dokonalém odpružení a mimo jiné také o naprosto vyváženém posedu. S těmito koly se bez problémů můžete vydat na ty nejnáročnější vyjížďky.

Poslední skupinou jsou horská kola určená pro závodníky. Jejich cena se šplhá nad hranici 20.000 Kč, mnohdy ji výrazně převyšuje. V případě, že patříte pouze k rekreačním jezdcům, je snad až zbytečné investovat tolik peněz. Na takováto kola a hlavně profesionální sportovce se raději jen podívejte a třeba využijte možnosti sázení přes internet.

Co nesmí chybět ve vaší výbavě, pokud se vydáte na túru na kolech. Rozhodně u sebe mějte dostatek pití, jídla a také nějaké doplňky výživy. Kvalitní doplňky výživy zakoupíte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!