verze pro tisk

Jak vybrat lyže, abyste si dokonale užili lyžování na horách?

Blíží se zima a spolu s ní i lyžařská sezona. Pokud se i vy chystáte vyrazit někam na hory, určitě si nezapomeňte připravit lyže. Abyste si lyžování užili dosyta, je dobré vědět, jak vlastně vybrat lyže podle velikosti i dalších parametrů.

Délka lyží

Hlavní roli hraje délka lyží. První pravidlo je takové, že délka lyže je závislá na vašich jezdeckých zkušenostech. Pokud patříte spíše k začátečníkům či méně pokročilým sjezdařům, volte spíše kratší lyže. Zkušenější z vás pak mohou sáhnout po delších. Obecné pravidlo, podle kterého se při výběru v obchodě řiďte, říká, že délka lyží u začátečníků by měla být asi o 15 centimetrů kratší nežli je výška jejich postavy. Dbejte zároveň na to, aby lyže nebyly delší nežli 190 centimetrů, byť třeba máte hodně vysokou postavu.

Vykrojení

Předpokládám, že jako rekreační lyžaři zvolíte carvingové lyže, které mají charakteristické vykrojení. Záleží ale na tom, jak velké vykrojení konkrétní typ sjezdových lyží bude mít. Pokud jste méně zkušení, je vždy lepší zvolit větší vykrojení. Oblouky vám pak na sjezdovce nebudou dělat takové potíže a užijete si více zábavy než nepříjemných pádů.

Kvalita lyží

Kromě velikosti a vykrojení je určitě dobré si dát pozor na samotnou kvalitu materiálu. Z tohoto hlediska upřednostněte spíše značkové lyže. Sice mohou být o něco dražší, zato jsou ale pohodlnější a nehrozí u nich, že se rychle opotřebují a zničí. Jako příklad kvalitních produktů uvedu 2 značky – lyže Atomic a lyže Head. Obě značky produkují špičkové produkty, které jsou přímo ideální pro rekreační lyžaře. Vyberou si z nich ale i náročnější z vás, kteří mají rádi akční a náročnější styl jízdy.

Na závěr jedna rada. Víte-li, jak vybrat lyže, nemusíte zbytečně chodit do obchodů. Zakoupit se dají snadno přes internet. Zajímavé ceny nyní nabízí e-shop P-sport.cz, ve kterém naleznete i celou řadu produktů od výše zmíněných značek Head a Atomic.

-gia-

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!