verze pro tisk

Poznávací zájezdy po Evropě

Za zážitky mnozí z nás vyráží do ciziny. Namísto klasických pobytových dovolených však stále častěji míříme na takzvané poznávací zájezdy. Ty jsou výhodné v tom, že člověk zde má možnost poznat daleko více památek, přírodních zajímavostí a také běžný život tamních obyvatel. Poznávací zájezdy mají obvykle jasně stanovený harmonogram, kdy jsou naplánovány na každý den výlety do okolí. Turisté se tak nemusejí sami starat o program, dopravu a vstupy na jednotlivá atraktivní místa.

Poznávací zájezdy po Evropě pořádají cestovní kanceláře do mnoha míst.

Oblíbené destinace pro poznávací zájezdy

Nejoblíbenějšími zeměmi, do nichž míří čeští turisté za poznávacími zájezdy, jsou Francie, Itálie, Velká Británie či sousední země, jako jsou Slovensko, Německo či Rakousko. Pro poznávací zájezdy bývá obvyklé, že trvají od tří do pěti dnů, mohou však být samozřejmě i delší. Kromě klasických zájezdů tohoto typu, kdy například navštívíte historické památky Francie, poznáte Paříž a její krásy, jsou u některých cestovních kanceláří nabízeny také zajímavější alternativy poznávacích zájezdů, které jsou situovány na výletní lodě a parníky. Během těchto zájezdů si tak vychutnáte plavbu po známých řekách. I zde je typickou zemí Francie, kde plavby po tamních řekách jsou skvělým zážitkem, doprovázeným návštěvou známých francouzských zámků a hradů ( v oblasti řeky Loiry či Seiny).

Kromě zážitků si z poznávacího zájezdů můžete přivézt i cenné suvenýry

Z poznávacích zájezdů si mnohdy přiváží turisté nejen zážitky, videa a fotografie, ale také různé suvenýry, které jsou pro danou zemi typické. Ze zmiňované Francie to jsou například luxusní šperky či obuv. Ta se sice dá pořídit i u nás, a to ve vybraných obchodech, ale přeci jen jsou zde obvykle tyto věci dražší.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!